شرکت اِدا دُر (ادا دور) متخصص در زمینه فروش، نصب و راه اندازی انواع درب های اتوماتیک، از جمله فروش و نصب درب های اتوماتیک شیشه ای است.

 معرفی اجزا و عوامل موثر در انتخاب و خرید یک سیستم درب اتوماتیک شیشه ای 

درب های اتوماتیک شیشه ای در واقع همان درب های شیشه ای کشویی یا ریلی هستند که به یک اپراتور جهت باز و بست اتوماتیک مجهز شده اند. این نوع از درب های برقی، امروزه بسیار رایج هستند و به عنوان درب ورودی رستوران ها، فروشگاه ها، پاساژها، مراکز اداری و تجاری به کار می روند.

حال اگر قصد خرید و سفارش درب اتوماتیک شیشه ای را دارید، این مقاله را دنبال کنید.

به طور کلی درب اتوماتیک شیشه ای از اجزای ذیل تشکیل شده است:

۱- شیشه سکوریت:

اولین جز از یک درب اتوماتیک شیشه ای، شیشه سکوریت یا به اصطلاح شیشه میرال است. شیشه های سکوریت در دو نوع کلی تولید می شوند:

1-1- شیشه سکوریت معمولی

1-2- شیشه سکوریت سوپر کلیر

شیشه سکوریت سوپر کلیر، در واقع همان شیشه سکوریت فوق شفاف است که به نسبت شیشه معمولی دارای شفافیت، کیفیت و قیمت بالاتری است. مسئله بعدی در رابطه با شیشه سکوریت، ضخامت شیشه است. شیشه های سکوریت مناسب درب های اتوماتیک شیشه ای به صورت استاندارد در ضخامت های 6، 8 و 10 میل تولید می شوند. بدیهی است که هرچه ضخامت شیشه بالاتر باشد، کیفیت کار بالاتر، درب سنگین تر و قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

۲- پروفیل آلومینیومی:

بعد از انتخاب و آماده سازی شیشه سکوریت، درب ما نیاز به یک فریم یا چهار چوب دارد تا شیشه های برش خورده در داخل این فریم ها قرار گیرند. آلیاژ این فریم ها از فلز آلومینیوم است که با روش های الکترواستاتیک کوره ای یا آنودایز، رنگ آمیزی می شوند. ممکن است این سوال پیش آید که این پروفیل ها چه تفاوتی با یکدیگر دارند. تفاوت پروفیل ها در ذیل آمده است:

– آلیاژ پروفیل آلومینیومی

– ابعاد مقطع پروفیل آلومینیومی

– وزن پروفیل آلومینیومی

– نوع رنگ (الکترواستاتیک یا آندودایز)

– رنگ پروفیل

پروفیل های لت درب های شیشه ای، در رنگ های مختلف تولید می شوند. ذکر این نکته ضروریست که رنگ سفید از بقیه رنگ ها ارزانتر می باشد.

حتما در هنگام خرید درب شیشه ای به اصطلاح “لت” برمی خورید. حال این سوال پیش می آید که لت چیست؟

به صورت خیلی ساده می توان گفت، با قرار گرفتن شیشه سکوریت در داخل فریم آلومینیومی، یک لت درب تولید می شود. لت ها می توانند ثابت یا به اصطلاح فیکس یا متحرک باشند.

۳- اپراتور درب شیشه ای:

در واقع یک اپراتور مجموعه ای از اجزای ذیل است:

3-1- کنترل باکس و مدار فرمان

3-2- موتور

3-3- چشمی و سنسور

شرکت ادا درو ارائه دهنده اپراتور درب شیشه ای یونیک(Unique) میباشد.

کنترل باکس این اپراتور STWORLD ساخت کره جنوبی با قابلیت پشتیبانی تا 3 میلیون تردد است. این مرکز کنترل دیجیتال و 5 حالته می باشد که با آن دو عدد ریموت نیز ارائه خواهد شد.

موتور درب های اتوماتیک شیشه ای، از نوع دی سی(DC) و 24 ولت هستند. موتورهای ارائه شده با اپراتور درب اتوماتیک با سه برند مختلف عرضه می شوند که بنا به نظر مشتری هر یک از 3 موتور ذیل می توانند همراه با اپراتور ارائه شوند:

1- موتور دانکر ساخت آلمان (dunkermotoren)

2- موتور لنزه ساخت چین (Lenze)

3- موتور کورماس ساخت ترکیه (Kormas)

در اماکنی که تعداد تردد بالاست، بهتر است از موتور دانکر استفاده شود که به نسبت دارای کیفیت بالاتری است.

یک جز مهم دیگر در اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای، چشمی و سنسورهای درب است.

چشمی و سنسور ترکیبی به کار رفته در اپراتور یونیک، محصول BEA بلژیک و HOTRON ژاپن است که دارای کیفیت و قابلیت های بالایی است و عملکردی بی نقص را برای کاربر به همراه خواهد داشت.

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای یونیک دارای قابلیت زیادی است که به طور مختصر این قابلیت ها در لیست آمده است:

– تمامی مقاطع استیل ضد زنگ

– دارای قفل الکترونیکی

– قابلیت اتصال به BMS یا همان سیستم هوشمند مدیریت ساختمان

– قابلیت اتصال به سیستم اعلام حریق

– دارای قابلیت Anti-Crash یا برخورد با مانع و ….

امیدواریم که مطالب فوق به شما دوستان عزیز جهت انتخاب و خرید یک درب اتوماتیک شیشه ای کمک کرده باشد، تا خریدی متناسب با نیاز، بودجه و سلیقه خود داشته باشید.همچنین میتوانید کرکره برقی از طریق  سایت ادادور تهیه کنید.

جهت دریافت مشاوره و پیش فاکتور، نصب کرکره برقی و اعزام نصاب کرکره برقی با کارشناسان فنی و فروش ما تماس بگیرید.
۰۹۱۲۴۳۰۰۲۷۲ | ۰۲۱−۴۶۱۳۵۶۱۱