مزایای استفاده از کرکره برقی نسبت به جک درب پارکینگ

به خوبی میدانیم که درب ورودی از اصلی ترین اجزای یک ساختمان محسوب شده و هنگامی که ساخت یک سازه و یا ساختمان رو به پایان میرسد ، دغدغه ای که ذهن افراد به آن مشغول میشود این است که چطور دربی مناسب ترین گزینه محسوب میشود.

همانطور که میدانیم اغلب افراد به دنبال آسایش و امنیت در محل کار و زندگی خود هستند که امروزه به دلیل تغییر در سبک زندگی افراد و مدرنیته شدن، همچنین پیشرفت تکنولوژی در عرصه فناوری،استفاده از درب های دستی و به شکل قدیمی منسوخ شده است.در نتیجه استفاده از دربهای اتوماتیک بهترین گزینه هستند.

درب های اتوماتیک انواع مختلفی دارند ؛ کرکره برقی و جک پارکینگ از انواع درب های اتوماتیک محسوب میشوند که هر کدام ویژگی ها و مزایای خاص خود را دارند. اما هر سازنده ای با نزدیک شدن به پایان کار در انتخاب یکی از این دو نوع درب ، بر سر دو راهی قرار میگیرد.

سوالی که مطرح میشود این است که با توجه به اینکه ساختمان ها از نظر ساختاری با یکدیگر متفاوت هستند و محدودیت هایی نیز در انتخاب نوع درب اتوماتیک برقی وجود دارد ، بهترین انتخاب چیست ؟

در این مقاله قصد داریم به تفصیل به موضوع مزایای استفاده از کرکره برقی نسبت به جک پارکینگی و اینکه بهترین گزینه کدام یکی از این دو نوع درب میباشد ؛ بپردازیم.

با ما همراه باشید.

همانطور که میدانیم ساختمان هایی که در سطح شهر وجود دارند ؛ اصطلاحا یا به صورت شمالی هستند و یا به صورت جنوبی .

پس نکته مهمی که هر سازنده قبل از انتخاب درب اتوماتیک باید به آن توجه کند ، شمالی و یا جنوبی بودن ساختمان مورد نظر است.

مزایای استفاده از کرکره برقی نسبت به جک پارکینگ :

 

  • اشغال فضای کم کرکره برقی:

اشغال فضای کم کرکره برقی

درب هایی لولایی و جک درب پارکینگ برای باز شدن نیازمند فضای نسبتا زیادی هستند ، یه طور مثال جک بازویی دو لنگه و یا تک لنگه هنگام باز شدن، گردشی حدود 90 تا 110 درجه دارند که حتما باید این فضا برای باز و بست وجود داشته باشد.

تعمیر موتور کرکره برقی و قیمت آن
مشاهده

ولی کرکره برقی بعد از شروع به کار و باز شدن ، به صورت رول به سمت بالا جمع شده و به صورت عمودی بالا و پایین میشود . هیچ فضایی را در قسمت چپ و راست در پارکینگ اشغال نمیکند و به راحتی باز و بسته میشود.

در پارکینگ هایی که خودرو به محض ورود باید به سمتی بپیچد و یا دغدغه محدودیت فضا وجود داشته باشد، بهترین گزینه برای انتخاب نوع درب پارکینگ استفاده از کرکره برقی است.

نکته دیگری که باید به آن توجه کرد این است که؛ اگر با وجود فضای کم، ساختار درب به گونه ای تنظیم شود که درب به سمت بیرون باز شود و یا در نهایت انتخاب ما استفاده از جک پارکینگ باشد، از لحاظ قوانین و ضوابط شهرداری دارای ایراداتی است و اصولا موافقت صورت نمیگیرد ؛ چرا که نظم پیاده رو بر هم میخورد و عبور عابرین با مشکلاتی مواجه خواهد شد.پس بهترین گزینه برای درب ورودی و یا درب پارکینگ ساختمان های جنوبی ، استفاده از کرکره برقی است.

ولی در ساختمان های شمالی و یا اصطلاحا ویلایی ،به لحاظ نداشتن دغدغه کمبود فضا و نمای زیبایی که به ساختمان میبخشد ،استفاده از جک پارکینگ برای درب ورودی توصیه میشود.

  • زیبایی و تنوع طرح ورنگ کرکره برقی متناسب با نمای ساختمان:

طیف وسیعی از رنگ بندی و طراحی های مختلف از تیغه های کرکره برقی وجود دارد ، در واقع ساختار کرکره های برقی به گونه ای است که دست افراد برای انتخاب طرح و رنگ دلخواه متناسب با سلیقه شان باز است.همچنین کرکره برقی فولادی و یا کرکره برقی آلومینیومی به صورت پانچ دار نیز تولید و عرضه میگردد که نمای زیبایی را به ساختمان میبخشد .

کرکره برقی رنگی و انواع آن
مشاهده

کرکره برقی پلی کربنات از انواع کرکره های برقی است و جزو کرکره های برقی پر طرفدار از لحاظ ظاهر زیبا میباشد.

این مزیت در جک های پارکینگی با محدودیت رو به رو است.

  • امنیت بالای کرکره برقی نسبت به جک درب پارکینگ:

امنیت بالای کرکره برقی نسبت به جک درب پارکینگ

از لحاظ تامین و تضمین امنیت استفاده از کرکره برقی و یا جک درب پارکینگ ، هر دو گزینه قوی و قابل اعتمادی برای محافظت از فضای پارکینگ خانه شما هستن و .به خوبی عمل میکنند ، منتها باید توجه کنید که اگر فضای پارکینگ شما از لحاظ امنیتی در شرایط حساس تری باشد و یا امکان ورود و نفوذ سارقین بیشتر حس میشود بهتر است که از کرکره برقی استفاده کنید چرا که کرکره های برقی به دلیل ساخت و ساز ایمن تر، ممکن است گزینه بهتری باشند. به طور مثال از انواع کرکره های برقی میتوان به کرکره برقی پلی کربنات و کرکره برقی فولادی اشاره کرد که از لحاظ تامین امنیت ، جزو کرکره های برقی ضد سرقت محسوب میشوند.

با این حال، اگر فضای پارکینگ در یک منطقه کم خطر باشد، جک های پارکینگ برقی ، امنیت کافی را فراهم میکنند و در عین حال مقرون به صرفه تر هم هستند.

همانطور که در جریان هستید کرکره برقی یا باید توسط موتور الکتریکی بالا و پایین شود و یا از سیستم خلاص کن استفاده شود ، وگرنه امکان نفوذ و دست برد سارقین وجود نخواهد داشت.

شایان ذکر است که اگر موتور در بیرون از ساختمان نصب شود ،کاور رول کرکره برقی از موتور محافظت میکند ، همچنین استفاده از قفل هوشمند کرکره برقی توصیه میگردد.

درب کرکره ای پارکینگ چه از نوع کرکره برقی فولادی باشد و چه کرکره برقی آلومینیومی باشد امنیت را تضمین میکند.

 

  • قیمت مناسب کرکره برقی نسبت به جک درب پارکینگ:

اصولا قیمت جک های پارکینگی برقی بالا هستند و علاوه بر آن درب ورودی خود هزینه زیادی را به خود اختصاص میدهند .نصب درب های لولایی و جک پارکینگی نیز با چالش های بیشتری نسبت به نصب کرکره برقی رو به روست که این نیز خود هزینه بالایی را روی دست کارفرما خواهد گذاشت.

آموزش نصب موتور ریلی
مشاهده

هزینه ای که کرکره برقی دارد مقرون به صرفه تر است و در عین حال که از مزایای بسیاری برخوردار است ، نسبت به جک پارکینگ قیمت پایین تری به خود اختصاص داده است.

  • سرعت بالای اجرا و ساخت کرکره برقی نسبت به درب های لولایی و جک درب پارکینگ:

سرعت بالای اجرا و ساخت کرکره برقی نسبت به درب های لولایی و جک درب پارکینگ

کرکره های برقی با تیغه های به رنگ سفید (فولادی یا آلومینیومی) اصولا تحویلشان به روز است و از یک تا دو روز امکان تحویل وجود دارد ، همچنین اگر سفارش کرکره برقی به صورت رنگی باشد تا یک هفته کاری زمان میبرد.

ولی ساخت و اجرای درب های لولایی آهنی و استفاده از جک درب پارکینگی ممکن است که یک ماه یا حتی بیشتر زمان ببرد .در نتیجه برای افراد و یا کارفرمایانی که دغدغه زمان را دارند، کرکره برقی به دلیل سهولت در ساخت و اجرا توصیه میگردد.

  • هزینه پایین نگه داری و تعمیر کرکره برقی نسبت به جک درب پارکینگ:

هزینه پایین نگه داری و تعمیر کرکره برقی نسبت به جک درب پارکینگ

کرکره های برقی با وجود اینکه از قطعات بیشتری نسب به جک پارکینگ برخوردار هستند ، به گونه ای طراحی شده‌اند که دوام بیشتری داشته باشند و با نگهداری مناسب می توانند استفاده مکرر در مدت زمان طولانی تری را تحمل کنند.

همچنین در صورت خرابی ، امکان تعویض قطعات و تعمیر وجود دارد و از لحاظ هزینه نگه داری و یا تعمیر، کرکره های برقی بسیار مقرون به صرفه تر هستند.

 

 شرکت ادادور ارائه دهنده انواع درب های اتوماتیک از جمله کرکره برقی و جک درب پارکینگ با برندهای مختلف و معتبری میباشد.

جهت اطلاع از قیمت و نحوه خرید انواع کرکره برقی و جک درب پارکینگ با کارشناسان شرکت ادادور در ارتباط باشید.

 

 

 

 

 

  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *