به ادادور خوش آمدید
ادادورادادورادادور
‫‪021-46135611 | ‫‪021-46131241
info@edadoorco.com
پونک، بلوار عدل.خ حیدری مقدم شرقی پلاک ۱ واحد ۱۱

کرکره آلومینیومی

 

به طور کلی ما در مجموعه اِدا دُر چهار نوع کرکره برقی یا کرکره اتوماتیک داریم که هر کدام دارای ویژگی های خاصی هستند:

                  معرفی مشخصات فنی و جزئیات کرکره  آلومینیومی

 

همان طور که از نام این نوع محصول پیداست، بدنه اصلی این نوع کرکره از تیغه های آلومینیوم تشکیل شده است.

آلیاژ این نوع آلومینیوم از نوع ۶۰۶۳ است.

و روش تولید آن بدین صورت است که ابتدا بیلت آلومینیوم وارد دستگاه اکسترود شده، سپس تحت فشار شکل قالب را به خود می گیرد. خروجی دستگاه اکسترود می تواند تیغه و ریل کرکره برقی، پروفیل درب و پنجره، مقاطع مورد استفاده در کورتین وال و جام بالکن ها، هیت سینک های مورد استفاده در صنایع الکترونیک، یا دیگر مقاطع آلومینیومی باشد. اگر قصد خرید و نصب کرکره برقی را دارید با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با این محصول کسب کنید.

در کل یک کرکره برقی آلومینیومی از بخش های زیر تشکیل شده است:

 

۱- تیغه آلومینیومی

که همان بدنه اصلی کرکره را تشکیل می دهد.

در رابطه با مشخصات فنی و ظاهری تیغه ها باید به موارد ذیل توجه کرد:

۱۱آلیاژ آلومینیوم تیغه کرکره

آلیاژ مورد استفاده در تولید تیغه کرکره، در زیبایی ظاهری و استحکام آن بسیار تاثیر گذار است. به این معنی که اگر آلیاژ به کار رفته در تولید تیغه کرکره مناسب نباشد، محصول نهایی ممکن است زیادی نرم و کم استحکام یا زیادی خشک باشد. استفاده از آلومینیوم ضایعاتی به جای آلیاژ استاندارد، می تواند باعث کاهش کیفیت محصول شود.

۱-۲- وزن تیغه کرکره

به این نکته توجه کنید که وزن تیغه کرکره برحسب کیلوگرم بر متر مربع محاسبه می شود. بیشتر تیغه های موجود در بازار دارای وزنی حدود ۴ کیلوگرم برمتر مربع هستند. با توجه به اینکه معیار فروش به مصرف کننده متر مربع می باشد، هر چه تیغه کرکره سنگین تر باشد، قیمت محصول نیز بیشتر خواهد بود.

البته ذکر این نکته ضروریست که هر چه وزن تیغه کرکره بیشتر باشد، استحکام کرکره برقی شما نیز بیشتر خواهد بود. برای استحکام و زیبایی بیشتر کرکره برقی و حرکت نرم و کاهش صدای آن، در بین تیغه ها می توان از غضروف استفاده کرد.

۱-۳- تعداد پل تیغه کرکره

جهت سنگینی و استحکام بیشتر از پل در داخل مقاطع استفاده می شود. پل همان طور که در از نام آن بر می آید، در امتداد طول شاخه ادامه دارد. هرچه تعداد پل های تیغه کرکره شما بیشتر باشد، تیغه و در نتیجه کرکره شما سنگین تر و مستحکم تر خواهد بود.

تیغه های آلومینیومی از نظر تعداد پل به بخش های ذیل تقسیم می شوند:

  • تیغه بدون پل
  • تیغه یک پل یا تک پل
  • تیغه های دو پل
  • تیغه ۶۰ دو پل
  • تیغه ۸۰ دو پل
  • تیغه ۱۰۰ دو پل
  • تیغه سه پل
  • تیغه ۸۰ سه پل
  • تیغه ۱۰۰ سه پل

۱-۴- عرض تیغه

تیغه های آلومینیومی در عرض های مختلف تولید می شوند. عرض ۲، ۴، ۶، ۸، ۱۰ و ۱۶ سانتیمتر. عرض های ۶، ۸ و ۱۰ پرکاربردترین سایزهای کرکره هستند. معمولا در بازار عرض تیغه ها بر اساس میلیمتر بیان می شوند. به عنوان مثال به تیغه با عرض ۶ سانت تیغه ۶۰، به تیغه با عرض ۸ سانت تیغه ۸۰، و به تیغه با عرض ۱۰ سانت تیغه ۱۰۰ می گویند.

۱-۵- رنگ تیغه

تیغه ها به رنگ های مختلف تولید می شوند. شرکت اِدا دُر هیچ محدودیتی در تولید و تامین تیغه های آلومینیوم رنگی و دکوراتیو ندارد. معمولا رنگ پیش فرض تیغه ها سفید است. ولی رنگ های کرم، شکلاتی، طرح چوب و موجود و قابل عرضه به مشتریان و همکاران گرامی می باشد. رنگکاری تیغه های آلومینیومی به روش الکترواستاتیک و کوره ای انجام می شود. این روش رنگکاری باعث مقاومت تیغه در برابر خوردگی، خط و خش و عوامل مخرب محیطی می شود.

 

۲- ریل

ریل کرکره، با توجه به کاربری آن می تواند آلومینیومی یا فولادی باشد. ریل های آلومینیومی در ابعاد مختلف لبه ۶ سانت، لبه ۱۰ سانت و غیره تولید می شوند.

نوعی ریل آلومینیومی وجود دارد که در پشت آن یک قوطی یا پروفیل جهت استحکام بیشتر وجود دارد. به این نوع ریل، ریل پشت قوطی دار می گویند. جهت استحکام بیشتره کرکره برقی، بهتر است از ریل آهنی یا ریل فولادی استفاده کنیم. این نوع ریل نیز به همراه مویی در ابعاد مختلف تولید می شود. امروزه ریل های با ابعاد ذیل در بازار تولید می شوند.

ریل آهنی لبه ۶ سانت

ریل آهنی لبه ۸ سانت

ریل آهنی لبه ۱۰ سانت

ریل آهنی لبه ۱۶ سانت

در مجتمع های صنعتی و در پروژهایی که استحکام و امنیت برای کارفرما اهمیت دارد، از ریل فولادی یا ریل آهنی استفاده می شود. در شرکت اِدا دُر، قیمت های پیشنهادی کرکره برقی آلومینیومی به همکاران و مصرف کنندگان، شامل ریل آلومینیومی به همراه مونتاژ می شود.

 

۳- درام یا شفت

در واقع یک لوله به قطر ۸، ۱۱ یا ۱۳ سانتیمتر است. در گذشته شفت ها به صورت چند ضلعی تولید می شدند، اما امروزه مقطع تمامی شفت ها دایره ای شکل هستند. به طور معمول برای موتور توبلار کرکره از لوله سایز ۸ و برای موتور ساید کرکره لوله سایز ۱۱ استفاده می شود.

لوله سایز ۱۳ در پروژه های صنعتی که وزن کرکره بالاست و یا ابعاد کرکره زیاد است کاربرد دارد.

 

۴- موتور کرکره و لوازم جانبی

به طور کلی در ایران دو نوع موتور کرکره داریم. موتور ساید و موتور توبلار. که هر دو نوع این موتورها در شرکت اِدا دُر موجود و قابل عرضه به مشتریان هستند.

۴-۱- موتور ساید:

موتور ساید یا موتور زنجیری کرکره برقی در توان های مختلف تولید می شود. توان این نوع از موتورهای الکتریکی نه برحسب وات و اسب بخار، بلکه برحسب کیلوگرم بیان می شود.

توان این نوع از موتور کرکره به ترتیب: ۳۰۰، ۵۰۰، ۶۰۰، ۸۰۰، ۱۰۰۰ و ۱۳۰۰ کیلوگرم می باشد.

۴-۲- موتور توبلار:

موتور توبلار یا موتور لوله ای کرکره برقی، نوعی از موتور است که در داخل لوله نصب می

شود. در پروژه هایی که محدودیت فضا داریم و ظرافت و زیبایی کار برای کارفرما اهمیت بالایی دارد، می توانیم از این نوع موتور استفاده کنیم.

به این نکته توجه کنید که پک موتور ساید کامل است و شامل یک جفت صفحه پلیت، رسیور یا مرکز کنترل و یک جفت ریموت می شود. ولی پک موتور توبلار تنها شامل یک دستگاه موتور می شود. بنابراین یک جفت صفحه پلیت، یک عدد اندکپ بلبرینگ، یک عدد رسیور یا مرکز کنترل به همراه یک جفت ریموت، بایستی جداگانه خریداری شود.

تمامی این محصولات در شرکت اِدا دُر قابل عرضه می باشد.

 

۵قوطی یا پروفیل

بسته به شرایط پروژه ممکن است کرکره نیاز به قوطی کشی داشته باشد. که نصاب کرکره برقی شما تشخیص خواهد داد که آیا این پروژه نیاز به قوطی کشی دارد یا خیر. عموما در نصب کرکره برقی از پروفیل سایز ۴۰×۴۰ استفاده می کنیم.

از سایزهای دیگر قوطی نیز در نصب کرکره برقی استفاده می شود ولی دربیش از نود درصد از پروژه ها از این سایز قوطی استفاده می شود.

 

امیدواریم که توضیحات فوق به شما دوستان عزیزان جهت خرید و نصب کرکره برقی کمک کند تا خریدی متناسب با نیاز، بودجه و سلیقه خود داشته باشید.

 

جهت دریافت مشاوره و پیش فاکتور، نصب کرکره برقی و اعزام نصاب کرکره برقی با کارشناسان فنی و فروش ما تماس بگیرید.
۰۹۱۲۴۳۰۰۲۷۲ | ۰۲۱−۴۶۱۳۵۶۱۱

 

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

Call Now Button

Call Now

X