کرکره‌ برقی شفاف شیشه ای یکی از انواع کرکره‌های برقی هستند که در بسیاری از اماکن عمومی و ساختمان‌های مسکونی کاربرد دارند.  این نوع از کرکره‌ها برای مکان‌هایی مانند بانک‌ها و صرافی‌ها که لازم است فضای داخل آنها حتی در هنگام تعطیلی نیز قابل دیده شدن باشد، به کار می‌رود. برخلاف ظاهر شیشه‌ای مانند این کرکره‌ها از ضریب امنیت بالایی برخوردارند. درب کرکره ای شفاف از پلی کربنات ساخته شده است. پلی کربنات یک پلیمر بسیار مقاوم است که ضریب ایمنی بالایی را فراهم می‌کند. این پلیمر در کاربردهای ایمنی بسیاری به کار برده می‌شود. کرکره‌های برقی شفاف قابلیت عبور نور را داشته و در برابر نور UV مقاوم هستند. این محصول دارای تاییدیه امنیتی از پلیس پیشگیری نیروی انتظامی نیز می‌باشد. برای اطلاع از قیمت کرکره برقی با ما تماس بگیرید.

در این مقاله به معرفی این نوع کرکره‌ها می‌پردازیم.

 ماده اولیه کرکره‌ برقی شیشه‌ای

کرکره‌های برقی شیشه ای برخلاف نامشان از شیشه ساخته نشده است. این نوع از کرکره‌های برقی از نوعی پلیمر شفاف به نام پلی کربنات تشکیل شده‌اند. این پلیمر نوعی پلاستیک مقاوم است که قابلیت عبور نور را ایجاد می‌کند. بنابراین استحکامی ما از درب های برقی اصلا کم نیست بلکه در زمره ایمن ترین کرکره‌های موجود در بازار قرار می گیرند که برای مکان هایی که نیاز به امنیت بالایی دارند مانند بانک ها و طلا فروشی ها قابل استفاده است.برای خرید  موتور درب برقی از سایت دیدن کنید.

 انواع درب کرکره ای پلی کربنات

ورق‌های پلی‌کربنات به کاربرده شده در کرکره‌های شفاف دو مدل متفاوت دارد، که دارای ویژگی های منحصر به فرد است این دو مدل عبارتند از:

  •  تیغه پلی کربنات شفاف لوله‌ای
  •  تیغه پلی کربنات شفاف زواری

تیغه های کرکره‌های برقی با استفاده از لوله‌های آلومینیومی با مقاومت بالا یا زوارهای آلومینیومی و یا لوله استیل به یکدیگر متصل شدند.  بر اساس این نوع اتصال کرکره‌های برقی به دو دسته فوق تقسیم بندی می‌شود.

در مکانهایی که عرض دهانه در حدود ۴ متر باشد، از نصب تیغه‌های پلی کربنات با لوله یا زوارهای آلومینیومی استفاده می‌شود. اما در مورد مکان با دهانه بزرگ و جاهایی که به امنیت بیشتری نیاز دارند کرکره‌های برقی شفاف با لوله استیل توصیه می‌گردد.

 ویژگی‌ها و مزایای درب برقی شیشه‌ای

کرکره‌های برقی شیشه‌ای دارای مقاومت بسیاری هستند و خراشیده نمی‌شوند. به علاوه این محصولات دارای ظاهری جذاب و نیمه شفاف بوده و سطح صافی دارد.

کرکره‌های برقی شفاف در ابعاد مختلفی قابل تولید هستند و نصب آسانی دارد. کرکره‌ها در مقایسه با سایر کرکره‌های اتوماتیک موجود در بازار بیشترین ضریب ایمنی را در برابر سرقت دارا بوده و دارای تاییدیه امنیتی از پلیس نیروی انتظامی هستند. باز و بسته شدن خودکار این کرکره‌ها کاربرد آن را بسیار آسان کرده است.

علاوه بر همه‌ی این ویژگی‌ها شما می توانید که کرکره‌های برقی را با ظاهری متفاوت و با نوارهای رنگی سفارش دهید. این نوارهای رنگی می‌توانند با نمای فروشگاه یا ساختمان شما همخوانی داشته باشند و ظاهر جذاب‌تری را برای ساختمان ایجاد کنند.

کرکره‌های برقی علاوه بر مقاومت بالای مکانیکی از مقاومت خوبی در برابر آتش سوزی نیز برخوردارند. این کرکره‌ها از خاصیت ضد اشعه ماورای بنفش برخوردار بوده و در شرایط آب و هوایی مختلف اکسید نمی‌شوند‌. با انواع کرکره برقی پنجره بیشتر آشنا شوید.

 موتورهای کرکره‌ برقی شیشه‌ای

موتورهای به کار برده شده برای درب کرکره ای شیشه ای بر اساس وزن به این کرکره‌ها و همچنین نحوه‌ی کاربرد آنها انتخاب می‌شود.

موتورهای ساید به موتورهایی گفته می‌شود که در یک طرف در قرار گرفته و با استفاده از زنجیر کرکره را جابجا می‌کند. این موتورها برای کرکره‌هایی با وزن کمتر از ۱۰۰۰ کیلوگرم توصیه می‌شود. .

کرکره‌های برقی می‌توانند در دو نوع معمولی و UPS دار تولید شود. کرکره‌های برقی معمولی به هنگام قطع برق یک زنجیره دستی دارند که می‌توان به کمک آن کرکره را بالا و پایین کرد. اما در مورد موتورهای UPS دار بر روی زنجیره دستی برق اضطراری قرار گرفته تا کرکره در هنگام قطع برق به صورت اتوماتیک قابلیت بالا و پایین رفتن داشته باشد.

موتورهای ساید نسبت به موتورهای توبلار گران‌تر بوده ولی میزان تردد مجاز آنها نیز از موتورهای توبلار بیشتر است.  معمولاً این موتورها برای کرکره‌های برقی پارکینگ‌ها توصیه می‌شود.

موتورهای توبلار  به صورت استوانه‎ای شکل هستند. به دلیل قطر کم استوانه‌ی این موتورها کرکره در ابعاد کوچکتری جمع می‌شود و ظاهر ظریف‌تر و بهتری را به خود می‌گیرد. موتورهای توبلار معمولاً برای کرکره‌هایی که در مکان‌های کوچکتر به کار می‌برند می‌روند، کاربردی است. از تعمیر موتور درب کرکره ای چه میدانید؟

 سخن پایانی

کرکره‌ برقی شیشه‌ای یکی از انواع کرکره‌های برقی است که کاربرد ویژه‌ای برای مکان هایی که نیازمند امنیت بالاتری هستند دارد. این کرکره‌ها علاوه بر قابلیت عبور نور و فراهم آوردن شرایطی برای دیده شدن داخل ساختمان، می‌تواند امنیت بالایی را نیز ایجاد کند.درب های برقی  شیشه‌ای از مزایای بیشماری برخوردارند. وابسته به جنس لوله یا زوار بین تیغه‌ها و رنگ آن، ضخامت تیغه شفاف، هر متر مربع پلی کربنات به کار برده شده و کیفیت و برند مواد اولیه آن قیمت‌های متفاوتی دارند. برای این که بتوانید کرکره برقی شیشه ای خوبی داشته باشید باید با کارشناسان این زمینه مشورت کنید. وابسته به نوع کاربردی که شما به آن نیاز دارید، نوع موتور، ضخامت صفحه پلی کربنات و مواد اولیه تعیین می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *