کرکره برقی رنگی دارای انواع مختلفی میباشد. به این نکته باید توجه شود که رنگ کرکره برقی باید به توجه به محیط و محلی قرار دارد مانند فروشگاه، مغازه، مجتمع و … انتخاب شود.کرکره برقی نقش مهمی در ظاهر فروشگاه ها دارند و باعث جلب توجه مخاطبان میشود. علاوه بر این کرکره برقی رنگی به ظاهر و نمای محل شکل و ظاهری زیبا می بخشد. در ادامه در مورد درب کرکره ای رنگی توضیحاتی میدهیم.برای اطلاع از قیمت کرکره برقی با ما تماس بگیرید.

کرکره برقی رنگی 

برای تولید رنگ درب کرکره ای از رنگ‌های پودری و رنگ‌های مایع استفاده می شود. رنگ‌های پودری که برای رنگ کردن درب کرکره ای مورد استفاده قرار میگیرند دارای  آلودگی کمتری بوده و منجر به پایداری رنگ تیغه می‌شود.

رنگ‌بندی کرکره برقی با رنگ پودری به دو سیستم انجام میشود:

  • پخت کوره ای با رنگ الکترواستاتیک به صورت تمام پاشید شده با قابلیت رنگ آمیزی ۳۰ تن پروفیل در هر روز.
  • رنگ آمیزی دکوال که با طراح های خام و متنوع سنگ و چوب و راش و …

رنگ‌های پودری دارای استحکام و دوام بالایی است و در برابر انرژی تابشی خورشید مقاوت زیادی دارد همچنین قابلیت لعاب این رنگ باعث جلوگیری از خورده شدن آن به علت شرایط جوی و محیطی می شود. در انواع رنگ درب کرکره  ا ی یکی از معمولی‌ترین رنگ‌، رنگ سفید است اما رنگ‌های دیگر مانند رنگ قهوه‌ای نیز در این درب کرکره ای مورد استفاده قرار میگیرد که متناسب با رنگ نمای ساختمان میباشد.برای خرید  موتور درب برقی از سایت دیدن کنید.

راهنمای نصب جک ریلی و تفاوت‌های آن با کرکره برقی
مشاهده

بهترین رنگ درب کرکره ای

یکی از رنگ های پرکاربرد کرکره برقی رنگ الکترواستاتیکاست که یک پردازش رنگ آمیزی است که ذرات رنگ در آن باردار می شود. در این روش رنگ به صورت پودری به صورت رسانا از طریق باد اسپری می شود، سپس توسط یک بار قدرتمند الکترواستاتیک شتاب پیدا کرده و میان ذرات رنگ و قطعه پیوند یونی شکل می گیرد.

رول های کرکره برقی دارای طراح های مختلفی است که با پوشش های مختلف طرح چوبی و یا پلاستکی، یا تیغه های فلزی در رنگ های مختلف در بازار عرضه میشود. اما بیشتر نوع آن درب کرکره ای گالوانیزه می باشد که با رنگ های مختلفی پوشش داده می شود.

دلایل رنگ کردن کرکره برقی

کرکره برقیها در طول زمان نیاز به تعویض و تعمیر پیدا میکنند و یا حتی برای تنوع و زیبا جلوه دادن بهتر است که رنگ شوند. در این موقع در صورتی که درب کرکره ای کدر شدن و یارنگ شاتراز بین رفته بهترین کار این است به جای تعویض رول شاترها  کرکره برقی را رنگ کنید.

اگر پوشش درب کرکره مخدوش شده باشد با پوشش ضد گرانیتی میتوان آن را رنگ آمیزی نمود.با رنگ کردن درب  رنگ کردن کرکره  برقی می تواند به فروشگاه، مغازه و.. نمای زیبا و جذاب تر ببخشد و توجه مراجعه کننده گان را جلل کند و تعداد درخواست کنندگان را افزایش دهد. از درب کرکره ای سقفی چه میدانید؟

عوامل مهم انتخاب رنگ درب کرکره ای

رنگ الکترواستاتیک نسبت به رنگ های معمولی محبوبیت بیشتری دارد که دلایل آن عبارتند از:

معرفی کرکره‌ برقی شفاف شیشه ای
مشاهده

مقاومت زیاد

رنگ های الکترواستاتیک مقاومت بالایی در برابر آلودگی های شیمیایی نسبت به رنگ های معمولی دارند. همچنین این نوع رنگ به رنگ هایی که بر پایه حلال هستند حدود ۳برابر بیشتر دوام دارد. رنگ های الکترواستاتیک دارای مرغوبیت زیادی بوده و ماندگاری بالایی در برابر عوامل محیطی دارد.

ضد خش بودن

رنگ های معمولی  مقاومتی در برابر پسته یوسته شدن ندارند و چون بر پایه حلال هستند بعد از مدتی دچار خط و خش می شنود که در مقابل رنگ های الکترواستاتیک دارای مفاومت زیادی است.

تنوع زیاد

رنگ های الکترواستاتیک تنوع زیادی در رنگ بندی دارند و میتوان رنگ رنک کمورد نظر را متناسب با نمای ساختمان و دیوار انتخاب کرد.

ضخامت لایه

شاید تصور کنید که هر چه ضخامت لایه رنگ بیشتر باشد دوام و کیفیت بیشتر و بهتری دارد. در صورتی که این تصور اشتباه است. رنگ های الکترواستاتیک  ضخامت یکنواختی در کل تیغه دارند به همین علت علاوه بر داشتن کیفیت بالا ضخامت استانداردی دارند.

حفظ محیط زیست

استفاده کردن از رنگ های عادی باعث می شود که ضایعات به جا مانده از آن محیط زیست را آلوده کند. یکی از ویژگیهای مثبت رنگ های الکترواستاتیک این است که محیط زیست را آلوده نمیکنند.

پوشش یکنواخت

رنگ الکترواستاتیک  که بر روی تیغه پاشیده میشود و پوششی یک دستی بر روی آن تشکیل شود که این میزان پوشش دهی یکی از عواملی است که باید به آن توجه شود.

نحوی رنگ کردن تیغه کرکره

در موقع رنگ کردن کرکره رنگ انتخابی باید مناسب آن کسب و کار و نام تجاری باید تا با آن هماهنگی و هارمونی داشته باشد. همچنین کیفیت رنگ برای به وجود آمدن پوشش یک دست از اهمیت زیادی برخوردا است.

موتور ساید بتا کرکره برقی
مشاهده

قبل از شروع به رنگ آمیزی سطح تیغه های کرکره  باید آماده سازی شود. در موقع آماده سازی شاتر رنگ باید به در مورد پوشش قدیمی کرکره  و انتخاب پوشش جدید اطلاعات لازم را بدست آورد. اگر تیغه  به تعمیر و یا تعویض شاخه ای تیغه نیاز داشته باشد ابتدا باید نواقص رفع شده و سپس رنگ آمیزی آغاز شود.

برای آماده سازی تیغه های کرکره برای رنگ کردن ابتدا باید کرکره با یک ماده شیمیایی تمیز و یا با آب شسته شود و گرد و خاک روی تیغه ها پاک شود.زیرا در صورتی که این آماده سازی درست انجام نشود ممکن است رنگ به صورت پوسته پوسته از سطح کرکره جدا شود.

سپری کردن رنگ بر روی تیغه ها یکی از روش های سریع  در رنگ آمیزی درب کرکره ها است.  این اسپری کردن رنگ به شگل چندین لایه باید انجام شود تا شره نکند. این راه یکی از سریع ترین تکنیک ها که چندین بار انجام دادن می توان آن را پایان داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *