کرکره برقی، درب کرکره ای و درب ریلی را می توان از مناسب‌ترین و محبوب‌ترین تجهیزات بازشو در کشور دانست، این نوع از تجهیزات به صورت کاملا اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی طراحی و ساخته می‌شوند.

اگر می‌خواهید از خانه خود به خوبی محافظت کنید و همواره امنیت آن را فراهم کنید، خرید این نوع درب ها و کرکره ها را توصیه می‌کنیم. در این مقاله به آموزش نصب جک ریلی پرداخته‌ایم.

کرکره برقی

در این مطلب قرار است درباره چگونگی نصب جک ریلی و راه اندازی موتور درب ریلی صحبت کنیم، اگر می‌خواهید اطلاعات کاملی از این موضوع کسب کنید این مقاله را مطالعه و اطلاعات آن را بررسی کنید.

قبل از شروع بهتر است بدانید چگونه می‌توان مناسب ترین نوع جک ریلی و کرکره برقی را خریداری نمود. برای این کار بهتر است ابتدا موارد زیر را بررسی کنید:

 1. وزن درب و یا کرکره
 2. سرعت حرکت کرکره یا درب
 3. مقدار تردد افراد در طول روز
 4. ابعاد درب و یا بازشو
 5. نوع آلیاژ ساخته شده

عوامل موثر در انتخاب جک ریلی

در حال حاضر از انواع موتورهای باکیفیت برای درب های ریلی استفاده می‌شود. از مهم‌ترین انواع این موتورها می‌توان به مواردی مانند، جک ریلی مدل فراز، جک ریلی مدل FARAZ H و موارد زیر اشاره کرد:

 • FARAZ H1800
 • مدل MOVER 8
 • FARAZ H800
 • FARAZ H1200

نصب جک ریلی

کرکره برقی، درب های کرکره های و درب های ریلی مزیت‌های بسیار زیادی دارند. از مهم‌ترین این مزیت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مناسب برای مراکز پر تردد به خصوص برای بخش صنعت و تجارت
 • قابلیت تحمل وزن سنگین تا ۱۵۰۰ کیلوگرم
 • بهره‌گیری از موتور قدرتمند و هوشمند
 • فروش در سه مدل نیمه‌اتوماتیک، تمام‌اتوماتیک و دستی
 • قابلیت کنترل با ریموت و از فاصله دور
 • امکان کنترل انواع ورودی‌ها به کمک فناوری سوئیچ‌های اتوماتیک
 • قابلیت نصب انواع محدودکننده‌های حرکتی
تبدیل کرکره دستی به کرکره برقی
مشاهده

نصب جک ریلی

برای نصب هر یک از درب های اشاره شده در این مقاله (درب کرکره ای، کرکره برقی، جک ریلی) باید تخصص لازم را داشته باشید یا از افراد باتجربه و متخصص مانند کارشناسان ادادور که از باتجربه‌ترین مراکز فروش و نصب کرکره برقی و موتور درب برقی است، کمک بگیرید.

جهت دریافت مشاوره و پیش فاکتور، نصب کرکره برقی و اعزام نصاب و تعمیرکار کرکره برقی با کارشناسان فنی و فروش ما تماس بگیرید.
۰۹۱۲۴۳۰۰۲۷۲ | ۰۲۱−۴۶۱۳۵۶۱۱

چگونگی نصب جک ریلی

قبل از نصب جک ریلی باید از منبع تغذیه جک ریلی، قدرت موتور جک ریلی، حداکثر جریان مصرفی جک ریلی، محدودیت‌های منطقه‌ای، میزان تحمل وزن جک ریلی اطلاع داشته باشید.

درب کرکره ای

معمولا همه مدل‌های جک ریلی از یک گیربکس کم‌صدا و یک موتور قدرتمند بهره می‌برند. برای نصب این نوع تجهیزات ابتدا باید. تکیه‌گاه آن را بررسی کنید و مطابق با راهنمای ارائه شده آن را در محل مورد نظر قرار دهید.

تکیه‌گاه‌ها به سه شکل بشقاب‌مانند تولید می‌شوند. می‌توانید به کمک پیچ همراه آن را به موتور نصب کنید.

نصب پلیت به واسطه جوش یا پیچ انجام می‌شود. ابتدا سعی کنید از باز شدن روان درب اطمینان حاصل کنید. اگر درب ریلی شما روان باز و بسته نشد به هیچ وجه سعی نکنید آن را نصب کنید.

توجه داشته باشید که درب شما هنگام باز و بسته شدن نباید دارای نوسان باشد و می‌بایست در یک لاین صاف حرکت کند.

نمونه ای از یک جک ریلی

مهم‌ترین مرحله برای نصب جک ریلی و یا کرکره برقی، ریل‌گذاری مناسب است. برای این کار باید محل آن را از قبل آماده کنید. ریل‌ها را می‌توانید با توجه به شرایط خود در پایین و یا بالای درب خود نصب کنید.

کرکره برقی مغازه و فروشگاهی
مشاهده

نصب ریل‌ها به این شکل است که لبه دندانه‌دار آن را پایین و لبه صاف ریل‌ها را رو به بالا قرار می‌دهند و آنها را تراز نموده و با پیچ در محل خود نگه می‌دارند.

در مرحله بعد می‌توانید براکت و موتور را نصب کنید. به راست بازشو و یا چپ بازشو بودن درب‌ها دقت کنید. شما باید سعی کنید به کمک پیچ، جوش و نیز بتن ریزی براکت موتور را به صورت استاندارد و محکم روی ریل ها نصب کنید.

در این مرحله شما باید تمامی کابل ها و اتصالات موتور مانند، سیم‌های فتوسل‌ها و سیم‌های برق به داخل هدایت کنید تا به محل مورد نظر متصل شوند.

نمونه نصب شده جک ریلی

انواع ریل کرکره برقی

در مراحل پایانی می‌توانید موتور جک ریلی را به شکل کشویی به سمت چرخ دنده ها برده و موتور را به شکل مناسب به براکت ببندید.

در مراحل پایانی می‌توانید با وسیله‌ای به نام خلاص کن گیربکس را آزاد کنید تا از روان بودن حرکت درب اطمینان حاصل کنید.

مراحل نصب کرکره برقی، جک ریلی و درب کرکره ای به نوع مدل آنها بستگی دارد و ممکن است هر مدل با مدل‌های دیگر فرق داشته باشد.

بنابراین بهتر است برای نصب کرکره برقی و جک‌های ریلی از نصاب معتبر و باتجربه کمک بگیرید. نصب این محصولات کمی دشوار است و ممکن است چند ساعت طول بکشد. اگر می خواهید درب کرکره ای شما کیفیت خوبی داشته باشد، حتما از مواد باکیفیت و نیز از مجری با تجربه استفاده کنید.

کارشناسان ادادور آماده هستند تا در این خصوص مشاوره کامل و رایگان به شما ارائه کنند.

کلید کنترل دستی بدون سیم و وایرلس موتور کرکره برقی
مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *